صفحه اصلی پرسش و پاسخ تماس با ما ثبت نام

مقالات ریکی

مجله موفقيت شماره 55

اگر خواهان شفاي روح هستيد، بايد نخست ذهن را شفا بخشيد...


    حال لازم است مقداري هم در رابطه با عملكرد ريكي بدانيم البته اين بحث گسترده است ولي به طور خلاصه مي‌توانيم بگوئيم كه زندگي ما انسانها از هفت موضوع شكل گرفته است:    بقا
    پايداري و ثبات
    اعتماد به نفس
    عشق
    بيان خود
    قدرت روح‌(خرد و شعور)
    بصيرت و الهيات


     زندگي ما از اين هفت گروه كلي شكل گرفته و هر يك از اين موضوعات به قسمتي از جسم وبدن ما مرتبط هستند. پس اينجاست كه در‌مي‌يابيم، ما فقط جسم فيزيكي نيستيم و ذهن و روح است كه حقيقت هستي ماست و همانا ذره‌اي از وجود خداست كه همين ذره كوچك قادر به انجام كارهايي است كه به معجزه شبيه است. ريكي يكي از معجزات است به نام شفا، شفاي جسم و روح.


      به وسيله كاناليزه شدن، هر فردي قادر به شفا خواهد بود. در واقع او شفا را از نيروهاي ماورايي به ارمغان مي‌آورد و اين شفا با متعادل شدن انرژي در بدن فرد ريكي گيرنده ميسر مي‌گردد. گفتيم هر يك از موضوعات نامبرده مراكزي در جسم ما دارند، كه به آن “چاكرا“ مي‌گويند.  


    هفت مركز اصلي انرژي و دو جفت مركز فرعي انرژي عبارتند از:

    بقا
    هارا
    خورشيدي
    قلب
    گلو
    چشم سوم
    تاج كه اينها چاكراي اصلي هستند و كف دستها و پاها، كه دستها به موازات چاكراي قلب و پاها در امتداد چاكراي بقا قرار دارند.

    

     چاكراها نقش مهمي را ايفا مي‌كنند زيرا آنها به صورت پلي ميان زندگي روزمره‌ ما و جسم ما قرار دارند. در واقع هر اتفاق ناخوشايندي مي‌تواند تعادل انرژي را در ريكي از اين مراكز، تحت الشعاع قرار دهد و در نتيجه درد و رنجهاي جسمي و روحي ايجاد گردد. با ريكي مي‌توان كانالهاي انرژي مسدود شده را باز كرد و در حقيقت انرژي بدن را متعادل و هماهنگ ساخت. اگر انرژي موجود در بدنمان در هر مركز به اندازه باشد از سلامتي و شفاي كامل برخورداريم و اينجاست كه اعتماد به اينكه سلامتي انسان در رژيم غذايي، ورزش و خواب كافي است، لغو مي‌گردد. درست است كه تمام اين موارد توليد انرژي مي‌كند ولي انرژي توليد شده از اين طريق، صرف حرف زدن، حركت و فكر كردن مي‌شود. در افرادي كه در رابطه با آن هفت موضوع مشكلي ندارند اين انرژي مستقيم در حركت خواهد بود اما بسيار ديده شده اشخاصي كه تمام موارد ذكر شده پيروي كرده‌اند ولي به بيماريهاي ناعلاج دچار كشته‌اند و يا در يك لحظه سكته كرده‌اند و چشم از جهان فرو بسته‌اند.حتي چاقي موضعي، بيماري‌هاي روحي و افسردگي، ضعف شخصيتي و بي ارادگي، همه و همه ناشي از نامتعادل بودن انرژي است. در واقع فرد ريكي دهنده كانالي براي رساندن انرژي كيهاني به ريكي گيرنده است و بدين ترتيب شخص ريكي گيرنده آرامش و سلامت خود را باز مي‌يابد.      آنچه كه جزو ضروريات بدن است انرژي احساسي است. انرژي احساسي از زندگي ما ناشي مي‌شود. تمام زندگي را به هفت موضوع اصلي دسته بندي كرديم كه به هر يك از آنها از طريق چاكراهاي خود انرژي مي‌دهيم يا مي‌گيريم و اين چاكراها با هفت غده دورن ريز بدن ما در ارتباطند. انرژي وارد چاكراها مي‌شود، به روي اين غده اثر مي‌گذارد و اين غده هورمونهايي توليد مي‌كند و به وسيله آنها پيامها را به اندامهاي مختلف مي‌برد و عملكرد آن را تعيين مي‌كند و در واقع حالت تعادل در اين هفت موضوع سبب آرامش روح و سلامت جسم مي‌شود. يكي از جالب ترين خصوصيات ريكي اين است كه مي‌توان به افرادي كه دركنار شما نيستند هم ريكي بفرستيد. در واقع براي ريكي فاصله اهميتي ندارد. يعني وقتي شما به وسيله يك استاد ريكي كاناليزه شده باشيد و نمادهاي لازم در اختيارتان باشد، با داشتن اين نمادها، داراي پلي مي‌شويد كه شما را به گذشته، آينده و راه دور نيز مرتبط مي‌سازد و شما را قادر مي‌سازد كه به هر يك از اين زمانها ريكي بفرستيد.نماد ديگري براي پاك كردن و حراست كردن هر چيزي از انرژيهاي منفي است با اين نماد مي‌توانيد از انرژيهاي پاك و مثبت را جايگزين انرژيهاي منفي كنيد و در ضمن براي تقويت ذهني و احساسي وجود دارد.


      ريكي دهنده يك درمانگر نيست او فقط كانال انرژي است و مي‌تواند انرژي لازم را كسب و به ريكي گيرنده منتقل كند  


   ذهني و احساسي در ريك وجود دارد، نماد سوم براي تقويت انرژي در بدن است. با استفاده از نماد راه دور مي‌توانيد به اهداف و آرزوهاي خود انرژي بدهيد و باعث پيشرفت در زندگيتان گرديد. با ريكي مي‌توانيد براي مردم آرزوي سلامتي كنيد و آنها را از شر اعتياد و عادات بد رها سازيد؛ مي‌توانيد تقويت حافظه كنيد. براي بهبود روابط هم از ريكي استفاده مي‌شود. جراحي رواني هم يكي از كارهايي است كه به وسيله ريكي انجام مي‌گيرد ولي لازمه آن حضور فيزيكي فرد است. ريكي كمكي براي مرگ راحت است. حيوانات و گياهان نيز از ريكي لذت مي‌برند. ريكي براي رشد و سلامت گياهان موثر است. آنچه مسلم است ريكي در كارهاي داروها، فيزيوتراپي، جراحي و هرگونه درماني موثر است. البته نبايد اين نكته را فراموش كرد كه ريكي دهنده يك درمانگر نيست او فقط كانال انرژي است و مي‌تواند انرژي لازم را كسب و به ريكي گيرنده منتقل كند. مسلماً ريكي هيچ اثر زيانباري براي هيچ كسي ندارد، زيرا توسط آگاهي برتر هدايت مي‌شود. براي اينكه كانال انتقال انرژي درمانگري شويد، بايد توسط يك استاد ريكي كاناليزه گرديد. كاناليزه شدن روندي است كه ظرفيت چاكراها را براي انتقال انرژي افزايش مي‌دهد و در اصطلاح مي‌گويند چاكراها باز مي‌كند ولي در حقيقت هرگز چاكرايي بسته نمي‌شود، بلكه ظرفيت آن چاكرا كم مي‌شود. با كاناليزه شدن، انرژي فرد افزايش مي‌يابد و اين انرژي مي‌تواند به ديگران منتقل كند و موجب سلامت جسم و روح مي‌گردد. به وسيله ريكي اغلب بيماريها از قبيل كهولت، آسيبهاي پشتي و كمري، آرتروز، فلج صورت، تومور، آسيبهاي مغزي، سوختگيها، بريدگيها، سرماخوردگي، شبكيه جدا شده از چشم، آب سياه ، ديابت، اعتياد به مواد مخدر، صرع، سرطان، مشكلات خوني، سردرد، فشار خون، بيماريهاي قلبي، حمله قلبي ، سرگيجه، عفونت، چاقي مفرط، سينوزيت، لكنت زبان، واريس، صدمات وارده به سر، شنوايي و حافظه، پاركينسون، افسردگي و... مداوا مي‌شود. با ورود به ريكي به زندگيتان حيات جديدي را آغاز مي‌كنيد و براي اولين بار ارتباط ناشناخته‌ها را لمس خواهيد كرد.
فرحناز ديهيم

Back to the list


محتوای سایتتشکر و قدردانی | دريافت مدتيشن ديهيم | گالری تصاویر | لینک های مرتبط
کلیه حقوق برای سایت ریکی اوسویی محفوظ می باشد طراحی و پشتیبانی توسط پارس پژوهان