صفحه اصلی پرسش و پاسخ تماس با ما ثبت نام

مقالات ریکی

فرحناز ديهيم اسفند هشتاد و سه

ريکی واژه ايي ژاپني است به معناي انرژي حياتي کيهاني.اين انژي در کالبدهاي متعدد ما داراي کانالهايي است که از بدو تولد در انسانها وجود دارد و اين کانالها تا سن پنج سالگي فعال هستند، در نتيجه رشد نوزادان و کودکان بسيار زياد است و کم کم بعلت تقويت نکردن آن ظرفيت اين کانالها از انرژي کم مي گردد. اين نيرويي حياتي قدرت شفا را نيز براي ما به ارمغان مي آورد و اين حافظه در دستان ما وجود دارد چنانچه هرگاه منطقه ايي در فيزيک مان دچار درد مي شود بلافاصله دستهايمان راهي آن قسمت مي گردد تا درد را تسکين دهد ولي بعلت ظرفيت کم اين کانالهاي انرژي را بالا برد و جالب توجه اين است که در مراحل اول ، ريکي روي خود شخص شروع به پاک سازي و تسويه مي نمايد. در اين مرحله شخص دچار بيرون ريزي مي گردد چون انرژي کيهاني با حجم بيشتري به مراکز انرژي و غدد درون ريز وارد مي گردد و هرگونه اختلال را که از لايه هاي کالبدهاي ديگرمان روي داده و در کالبد فيزيکي ما اثري باقي گذاشته از بين  مي برد. من فاصله سه ماه را مناسب مي دانم تا به پالاش برسد. قدرت تسکين درد به وسيله دستان بلافاصله بعد از کاناليزه شدن صورت مي گيرد. درمراحل بعدي تواناييهاي بيشتري حاصل مي گردد. تسکين درد روحي از راه دور که بوسيله نماد راه دور انجام مي گيرد. بوسيله نماد قدرت و نمادي که کاملاً طيفي ظريف و احساسي دارد.و خود نشانه ايي از ساختار انسان و تواناييهايي که خداوند به او عطا نموده است مي باشد. بعد از کار گذاشتن اين سمبلها در کانالهاي انرژي شخص توانايي اين را خواهد داشت تا به خواسته هاي مادي و معنويي خود جامه عمل بپوشاند. در مرحله سه/3A  قدرت شناخت دردها را با لمس حجم انرژي در سطوح مختلف بدن را خواهد يافت شايد باور کردنش دشوار باشد ولي خداوند ما را با تمام اين تواناييها به دنيا مي آورد و نعمتهاي او فقط چيزهايي بلموس زميني نيست بلکه فراتر است و کاش مي شد که همه تواناييهايي را که اعطا شده را مي شناختيم و به کار مي بستيم.


ريکي مکمل علم پزشکي است در حال حاضر در بيشتر کشورهاي غربي و خاورميانه کلينيکهاي ريکي دائر است و مردم به راحتي مي توانند از اين انرژي کيهاني استفاده کنند وسلامت روح و جسم خود را بازيابند من به تجربه ديده ام که اين انرژي چگونه روي افسردگي و نداشتن اعتماد بنفس و حتي دردهاي فيزيکي اثر     مي کند.جذابترين بهترين چيزي که در ريکي مشاده مي شود سادگي آن است مثل دستي که داريد وهرگز به آن توجه نکرده ايد که چرا داريد.


ريکي هم وجود دارد چون هست چراها را کنار بگذاريم و به اين باور برسيم که لزوم ابتدا کالبد جسمي ما با سيستم هاي انرژي بالاتر و وجود يک تعادل ديناميک بين اين سيستم هاي چندگانه است. و مي توان اين طور برداشت کرد که اين بدنهاي ظريف از ما دهايي با خصوصييات و فرکانسهاي  متفاوتي از بدن فيزيکي ما تشکيل شده اند و در واقع جسم فيزيکي با انعکاسي از يک سري  بدنهاي ظريف است که  با چشم هاي عادي ديده نمي شود اين عقيده مال امروز نيست و از قديم مابين يونانيها ، ژاپني ها ، چيني ها،تبتي ها ، قبايل سرخپوست  و حتي ميسحيان به چشم مي خورده است . به هر حال نزديکترين کالبد، کالبد انرژي است که شباهت زياد به جسم فيزيکي ما دارد و آن مسيرهايي است که راههاي انتقال انرژي است . اختلال در اين راهها باعث ناتعادلي در کالبد اتري مي شود و اثر آن در جسم فيزيکي ما به شکل امراض گوناگون ديده مي شوند.


براي جلوگيري از اين اتفاق ريکي به ما کمک مي کند که تعادلي را در کالبد اتري برطرف کند. قبل از اين که در کالبد فيزيکي مشاهده کردد. کاملاً اعتقاد بر اين است که بيماري در شش مرحله اتفاق مي افتد که سي مرحله آن قابل رويت نيست. با شناخت کامل انرژ ي و حوضه هاي آن مي توان آن را ديد و تشخيص داد و يا با ديدن او را و رنگهاي آن . در بدن هر انسان هفت حوضه انرژي به نام چاکرا يا چرخه حيات وجود دارد که ما بين کالبد اتري و اثيري قرار دارند.و از لايه هاي بالاتر انرژي کيهاني را به جسم فيزيکي مي رساند اين چاکراها يا مراکز انرژي هر کدام به عناصر و قسمتي از اعضاي داخلي بدن مرتبت هستند و حتي براي متعادل ساختن آنها ازفانتراها و رنگهاي خاصي استفاده مي شود و در مورد چرخش اين مراکز عقايد متفاوتي وجود دارد. بعضي اعتقاد دارند که چرخش آنها برعکس عقربه ساعت است و بعضي معتقدند که هر کدام از چاکراها بر خلاف جهت ديگري در چرخش هستند و حتي اعتقاد بر اين است که چاکراها در زنان و مردان حرکت عکس دارد. به طور خلاصه چاکراها را مرور مي کنيم:چاکراي 1(بقا)

رنگ قرمز _ نماد نيلوفر يا چهار گلبرگ _ عنصر خاک _ مانترا:لام

بر مواد جامد بدن؛ دندانها، استخوانها، ناخنها حاکميت دارد.


ارتباط با غدد فوق کليوي (آدرنال)، در رابطه با غدد جنسي در مردان همچنين ارتباط با حس بويايي.

چاکراي 2(هارا)

رنگ نارنجي_ نماد نيلوفر شش پر_ عنصر آب _ فانترا: وام

در صورت موزون بودن اين چاکرا برقرار کردن ارتباط به راحتي انجام مي گردد. در صورت عدم تعادل بيمار آرتروز ايجاد مي شود.

چاکراي 3(شبکه خورشيدي)

رنگ زرد_ نماد نيلوفر ده گلبرگ_ عنصر آتش _ فانترا: رام

ارتباط: اين چاکرا با دستگاه جهاز هاضمه ، لوز المعده، کبد، کيسه صفرا، معده و بخش بزرگي از روده ها بخصوص روده کوچک مرتبط است. حس بينايي به اين چاکرا مرتبط است.

چاکراي 4(قلب)

رنگ: سبز يا صورتي_ نماد: نيلوفر دوازده گلبرگ_ عنصر: هوا_ فاترا:يام

ارتباط: اين چاکرا با گردش خون غده تيموس، عصب واگ وحس لامسه در ارتباط است.

چاکراي 5(گلو)

رنگ آبي فيروزه ايي،نماد نيلوفر شانزده پر _ عنصر: اتر_ فانترا: هام

ارتباط: بر غده تيروييد، برونشها، تارهاي صوتي و ريه ها حاکم است

حس شنوايي ارتباط زيادي با اين چاکرا دارد و صوت در اين چاکرا است.

Back to the list


محتوای سایتتشکر و قدردانی | دريافت مدتيشن ديهيم | گالری تصاویر | لینک های مرتبط
کلیه حقوق برای سایت ریکی اوسویی محفوظ می باشد طراحی و پشتیبانی توسط پارس پژوهان